EZS - Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy slouží k ochraně osob, majetku a prostor před trestnou činností. Na český trh naše společnost dodává výrobky značek Galaxy, Rokonet, Aplex, DSC, Spektra, Jablotron atd. Tyto ústředny svými technickými parametry a cenou pokrývají celou škálu potřeb klientů - od bytů či rodinných domků až po velké komplexy budov, či areály


Podle velikosti objektu a požadavku zákazníka můžeme rozdělit technologie EZS do dvou aplikací. A to aplikace malé a střední a střední a velké.

  • Aplikace malé a střední:

Malé i středně velké objekty, rodinné domky, čerpací stanice atd.. Pro tento druh aplikace doporučujeme použití technologie značek Rokonet, DSC, Spektra, Jablotron atd.

  • Aplikace střední a velké:

Střední i velké objekty typu banka, pojišťovna, spořitelna, závod, velká firma atd. Pro tento druh aplikace doporučujeme použití technologie značek Galaxy, Rokonet, Aplex, atd.

  • Obecné řešení:

Z dlouholetých zkušeností navrhujeme použití plášťových ochran objektu. Tzn. v podstatě osazení magnetickými kontakty dveří a oken v přízemí a patře. To skýtá možnost provádět tkz. vnější střežení (domácí hlídání), kdy zákazník zůstává v objektu a nemá možnost sám kontrolovat jednotlivé vstupy do objektu (např. v noci).


Dále navrhujeme osadit přízemí a místnosti s balkóny PIR detektory pohybu a akustickými detektory rozbití skla.


Celý systém bude monitorován ústřednou, která bude prostřednictvím klávesnice informovat zákazníka o aktuálním stavu objektu (tzn. narušení jednotlivých místností, stavy zastřeženo a odstřeženo, domácí hlídání atd.). Dále pomocí této klávesnice bude mít zákazník možnost volit přístup jednotlivých uživatelů do objektu. Celý systém pak může být doplněn o vnitřní nebo venkovní sirénu. Garážová a vjezdová vrata mohou být dálkově ovládána s možností aktivace a deaktivace systému v režimech ARM (střežení) nebo STAY (domácí hlídání).

Novinky